| Fluture a întrebat:

Cum pot castiga bani in week-endul acesta stiind ca am 13 ani si ca stau intr-un oras mic? Fara faza cu "fa curateni in toata casa sa-ti dea parintii bani", ca nu prea aulaughing, "si fara :"du-te la tara la bunici sa-ti dea". Va roglove struck fundawinking

Răspuns Câştigător
| emillie a răspuns:

Pai poti sa iti vinzi unele lucruri care nu-ti trebuie, de exemplu sa faci un fel de site/blog si sa l epui impreuna cu preturi (ai grija la preturi sa nu fie foarte piperate), fa reclama buna si poate se va vinde ceva. Exista persoane carora le place sa isi cumpere haine de pe bloguri. Sau poti avea grija de copilul vecinilor, sau sa-i ajuti cu o treaba prin casa ceva, sa plimbi cainele.in special sa-i intrebi tu daca poti sa le fi de ajutor cu ceva.Si da, poti fi si reprezentat la o anumita firma de produse (cosmetice), iti faci reclama prietenlor tale si cu siguranta vor fi tentate sa cumpere ceva (doar ca asta se face in mai mult de un weekend). Succes.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Poti fi reprezentant avon, oriflame, ladys

| ioanaioana a răspuns:

Poti sa faci bratari, cercei sau coliere si apoi le vinzi

| ZoeyMe a răspuns:

Imprumuta si tu de la cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide un stand de vechituri.(poti vinde lucruri de ale tale pe care nu le folosesti de mult)

| stefy_5976 a răspuns:

Pai...depinde daca stai la bloc sau la casa...la casa puteai sa te duci la vecini si sa le grebrezi frumzele de pe jos/sa plimbi caini vecinelor. Daca stai la bloc:sa te duci la vecini si sa le repari calculator/sa o coafezi pe vecina de la (1, 2, 3, 4, 5.)/sa plimbi caini vecinelor.CAm atate ideei am.

FUNDITA?big grin