| Fiction a întrebat:

Cum pot curata petele de pe oglinda?

Răspuns Câştigător
| lOllipOp a răspuns:

Cea mai simpla si rapida varianta este solutia generala pentru geamuri. Daca o folosesti corect si la intervale de timp potrivite, oglinda ar trebui sa fie in permanenta curata. Cele mai bune materiale pentru curatarea sticlei sunt hartia de ziar si hartia de filtru. Acestea sunt atat de fine incat nu lasa scame si absorb foarte bine picaturile in exces. In ceea ce priveste textilele, poti folosi un servetel moale si curat din bumbac.

2 Otetul, sucul de lamaie si bicarbonatul de sodiu se dovedesc utile si de aceasta data. Amesteca oricare dintre aceste produse cu apa, toarna solutia intr-o sticla cu pulverizator si foloseste-o pentru curatarea oglinzii in fiecare zi. O solutie mai concentrata indeparteaza pana si cele mai rezistente pete formate in timp pe oglinda. De asemenea, aceste substante ajuta la improspatarea aerului si la eliminarea mirosurilor neplacute.

3 Petele de grasime se vor curata cu o solutie de apa si detergent de vase, sapun lichid sau chiar sampon.

pa, pa:*

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cu clin!big grin

bye-bye

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Incearca spray-ul pentru geamuri.Folosit impotriva petelor de pe oglinda, are acelasi efect ca si atunci cand il folosesti pentru geamuri: curata fiecare urma de amprente/pete de pe suprafata.

| Sallatiny a răspuns:

Pune direct pe oglinda solutie de geamuri, iar apoi stergi cu o carpa. In caz ca nu merge pui spirtul iar apoi dai si cu el cu carpa pe toata suprafata oglinzii. Sper ca te-am ajutat

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a răspuns:

Cu solutie pentru geamuri si daca nu, mai este o metoda pe care o stiu eu, cu spirt.