| AndreeaG a întrebat:

Cum pot face ca la bratarile prieteniei(la cele care au mai mult de 2 fire), sa iasa drepte?straight face...Imi ies rasucite dar vreau sa imi iasa dreptehappy. Sper ca stiti la ce ma refer:X![Astept raspunsuri de la cei care fac bratarile prieteniei, nu videouri]kiss

7 răspunsuri:
| Mina a răspuns:

Incearca sa o calci cu fierul cu aburi dupa ce este gata. Poate se indreapta. Daca nu, cand o faci, ai grija sa nu ti se rasuceasca firele. Sau cauza poate fi faptul ca faci nodurile prea stranse.

| Laura_5858 a răspuns:

Daca vrei sa zici ca iti iese bratara rasucita, calc-o cu fierul de calcat sau intinde-o cu placa, merge happy dar se rasuceste la loc dupa ce o uzi, deci trebuie sa repeti procedeul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In loc sa faci nodul odata il faci de 2 ori...incearca si o sa vezi... fal de 2 ori in loc de o data:Xmie funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hy...sunt cristina. si vreau sa te ajut daca vrei sa faci mai multe modele sau sa fie drepte ma poti gasi la missy.crysy@yahoo.com e id-ul meuwinking...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci nod dublu ca sa iti iasa drepte ma bucur ca am putut ajuta

| thepynk a răspuns:

Eu tokmay acum fac una...laughing

| krla a răspuns:

Cine vrea asemenea bratari"bratarile prieteniei" sau bratari din noduri, ma poate contacta la id cc_byby, diferite culori si diferite modele, marimiwinking