| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Cum pot invata engleza pe calculator? dar pentru un copil de clasa a 4. Deci vreau sa fie si cu sunet adica sa pronunte el ca sa vad eu cum se pronunta si apoi zic si eu... un program sau un site ceva stiti? nu pentru mine.

7 răspunsuri:
| DanutzzaMaria99 explică:

Nu cumpar...sa fie program pe calculator... fara bani ca e pentru un copil de clasa a 4.

| smartalogu a răspuns:

Daca sunteti din bucuresti gasiti la "diverta" parca ii zice un cd pentru invatarea limbii engleze, cu tot ce aveti dv nevoie. E drept ca e cam scumpicel. Recomand totusi cartile, ar pentru pronuntare un profesor ceva. Intodeauna calculatoarele au defecte de pronuntie. Majoritatea pronunta litara cu litara ceea ce distruge mult din pronuntie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa cumperi un ghid de la magazine de electronice ex: mediagalaxy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.activ-traduceri.ro/traduceri-gratuite-online-9.htm scrii cuvintul apoi iti traduce si dai clik pe difuzor in coltul drept al casutei si iti pronunta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai invatat engleza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fa si cumpara de la o librarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 4 si nu stiu bine engleza ca sa vb bine cu prof.
dar, mai sunt si la o scoala de engleza. vreau sa invat.