| amalia_4219 a întrebat:

Cum pot organiza cea mai tare petrecere in pijama?

4 răspunsuri:
| AlexUnder a răspuns:

La tine in camera ta vorbiti despre baieti va jucati adevar sau provocare va distrati spunati glume si tot asa o sa fie o distractie pe cinste petrecere placuta. plz funda

| EvangelineDS a răspuns:

Simplu spuneti glum cititi povsti de groaza de pe www. spectrul relitatii.ro[daca nu mere scrie pur si simplu povesti de groaza ] va puteti machi aranja si chiar parada modei nu neaparat cu pijamale si sa dormiti in saci de dormit si sa strangeti bani sa va cumparati floricele porub ciocolata etc...
sa vina la tine pe la 6 seara dar nu prea tarziu ca se va face intuneric
camera sa fie cat de cat curatasi cu multe perne va mai puteti uita la un film de groaza sau romantic[da sa nu plangeti ca se strica toata petrecerea:))} daca nu iti plac sa dormi in intuneric poti lasa tv-ul aprins sau puteti adormi pe muzica in timp cevprbiti despre una despre alta [ex:baieti filme povestile de groaza pe care leati citi] daca nu adormiti la trei seara puteti face un ritual 1 du-te in baie 2 ia o lumanare 3 stai in fata oglinzii [cu lumina stinsa si cu prietenele tale]4 spune de 3 ori bloody mary [se citeste bloodi mery] si se zice cat apare o fantoma in fata oglinzii cauta detalii despre asta p internet sau chiar youtube.
si la sfarsit n-am ce sati zic decat bataie cu perne!
scuze pentru greselile de ortografie nu prea mere tastatura bafta funda?
a da si un an nou fericit!

| Diamond_1649 a răspuns:

Uite cum am facut eu:
Am cumparat cappuccino, floricele de porumb, ciocolata (macar de cateva ori pe an sa ne permitem si noi sa ne satisfacem papilele gustative hee hee ), pufuleti, covrigei si suc
Fiecare si-a adus trusa de manichiura si pedichiura, produsele cosmetice, accesoriile pentru par, cate o perna (de dimensiuni nu foarte mari), un sac de dormit (inclusiv eu, pentru ca este foarte aiurea tu sa te rasfeti in patutul tau regal in timp ce prietenele tale dorm pe podea, intr-un sac de dormit, langa tine) pijamalele si cei mai funny papucei de casa
Am sterpelit un film de pe net
Am facut un playlist in care fiecare fata si-a pus "cele 10 piese preferate"(am facut playlistul in asa fel incat dupa o melodia preferata a lui x sa urmeze melodia preferata a lui y si tot asa
la mine acasa, am pus o paturica foarte draguta pe jos, si am inceput: una ii facea manichiura celeilalte, una impletea parul alteia, una o machia pe respectiva si tot asa.in timp ce luam la bani marunti "cei mai draguti baieti din scoala". si alte subiecte de discutie pe care le gaseam pe moment
Ne-am inghesuit toate in patutul meu si am dat drumu' la film: vizionam atente in timp ce rontaiam fiecare ce apuca, dupa preferinte.
Ne-am strans in jurul masutei din sufragerie (pe care am adus-o la mine in camera) si am inceput sa ne jucam monopoly in timp ce savuram un delicios cappuccino
In jur de ora 2, ne-am bagat in saculetii nostri de dormit, am dat drumul la playlist si am inceput sa vorbim despre cate-n luna si-n stele, pana cand una cate una; am adormit ascultand cele mai frumoase piese
p. s.: petrecerea a inceput la ora 21 si s-a terminat (parca) pe la 3
Mult succes in organizarea ei si distractie placuta!

| Mejustme a răspuns:

Poii...
petrecerile in pijama se fac doar cu fete (adica nu e obligatoriu dar e mai taree):X
1)le inviti si le spui sa isi aduca:
pijama
perna
sac de dormit
perie si pasta de dinti, etc.
... sa vina pe la 6-7 seara
cand vin puteti manca, dupa aceea puteti sa va uitati la un film, doua:X:X, dupa aceea puteti sa va rujati cu ochii inchisilaughing, apoi faceti o parada modei cu o colactie de pijamale.si tot felul de jocuri ...sa faceti tot felul de jocuri si din astea
apoi puteti sa ascultati muzica si sa povestiti(barfe, bancuri, glume, etc.)
dupa aceea o bataie cu perne
si multe jocuri hazlii :sa va coafati,...
si sa va culcati pe la 3-4 dimineata (sa dormiti pe jos, pe saltele, etc.sau pe plapume groase si cu sacii de )
cand va treziti sa luati micul dejun si ...acasa

sper ca te-am ajutat. Distractie placuta:*