| DeeaPunk a întrebat:

Cum pot sa decodez un telefon Lg Cookie Fresh(GS290)? Specific ca am codul intr-un mail trimis de vodafone(de acolo l-am cumparat)...ma intereseaza unde sa intru pentru ca nu gasesc in setari.Sau trebuie sa ma duc la ei la shop ca sa fac asta?
fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune cartela de Vodafone in telefon si formeaza 2945#*290#. O sa-ti apara meniul de deblocare. De acolo ma gandesc ca o sa te descurci mai departe. succes!

3 răspunsuri:
| dotcube a răspuns:

Bagi o cartela de Orange cosmote etc si apoi iti cere codul

| dotcube a răspuns:

A. e cumva cartela de Orange primita gratis? Daca e da, inseamna ca a expirat. Cere unui prieten/unei prietene cartela lui si atunci trebuie sa mearga.

| DeeaPunk explică:

Am bagat dar imi cere pinul cartelei, il bag apoi imi spune :sim indisponibil sau ceva de genu...