| Elizabethe a întrebat:

Cum pot sa imi schimb limba pe facebook?

Răspuns Câştigător
| PattyC a răspuns:

Sus la bara aceea albastra in dreapta iti apare o floricica apesi pe setarile contului si jos iti apare limba, apesi editeaza si iti alegi limba. Dupa apesi salveaza modificarile (save changes)

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
intri pe pagina ta de facebook, apoi in sus in dreapta unde scrie acasa..cauta prietenu este un cerculet in forma de stea ceva de genu.dai click si apar setarile...mult noroc.
La multi ani pe 2013!

| Konata a răspuns:

Buna, pai deschizi pagina ta de facebook si in dtreapta sus este o mica poza a profilului tau si numele profilului tau happy. Langa el sunt mai multe simboluri dintre care ''acasa'', un lacatel si o floricica. Tu apesi pe floricica si selectezi rubrica ''setarile contului''. Apoi iti vor aparea setarile de baza a contului tau dintre acre si limba care e ultima. Apesi pe ''editeaza'' si selectezi limba dorita. Selectezi ''salveaza modificarile' si gata. Succes!

| Resurrection a răspuns:

Dai click pe floricica aia de sus, cea de pe profilul tau si acolo ai mai multe setari, dai la schimba limba si asta e tot

| Silion_Liviu-mihai_1995 a răspuns:

Salut! Este simplu.
1. Te uiti la bara albastra.O sa vezi ultimul buton din dreapta.Da-i click pe ea.
2. O sa-ti apara niste chestii : Foloseste Facebook ca:...
Tu dai click pe setarile contului.
3. Iti apar numele, numele de utilizator, e-mail... si jos iti apare limba.Dai click pe ce limba ai tu si selectezi romana. Apoi dai salveaza modificarile.

| Silion_Liviu-mihai_1995 a răspuns:

Sau daca e in engleza dai click pe lacat din bara albstra (de sus).DAi click pe Account Setings si la Language (limba) dai click pe english si selectezi romana. Si la final, dai click pe Save Changes.

| andrei_1493 a răspuns:

Ce-a mai simpla : dai pagina pana jos jos jos si dai acolo unde scrie english si cauti Romana

| Voinea_Oana_1993 a răspuns:

Sex feminin limba romana oana voinea