| Sakura1218 a întrebat:

Cum pot sa inserez o imagine intr-un e-mail ...nu vreau sa atasez niste poze ci sa le lipesc pe foaia alba pur si simplu. Nu stiu daca stiți la ce ma refer dar nu strica sa incerc. Mersi anticipat!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii imaginea si dai paste

| Sakura1218 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca nu am incercat asta?
Faza e ca nu merge...
Mersi oricum pentru atentie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sakura1218):

Pai la mine merge asa

| cammm a răspuns:

Apesi click dreapta pe imagine si dai copy, apoi mergi in email si apesi cilc dreapta si Paste.

| Sakura1218 explică (pentru cammm):

Am incercat dar nu vrea

| mmQQ a răspuns:

Inserarea unei poze in email se face cu operatia de Copy-Paste, insa copierea nu trebuie sa se faca asupra fisierului poza ci asupra continutului fisierului, mai exact trebuie sa copiezi datele ce reprezinta imaginea in memoria temporara si apoi sa efectuezi Paste in locul in care vrei sa apara in email. Tinand cont de acest aspect exista doua situatii diferite: cand imaginea este de pe internet si cand aceasta exista salvata pe calculator. Ambele procedee sunt simple, le poti vedea in tutorialul Cum sa inserezi o poza direct in email - ...ament.html