| bogdan198 a întrebat:

Cum pot sa practic si eu parkour?

6 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Intreaba-l pe ady4love este un utilizator de pe TPU cauta-l si da-i un mesaj, sau nu stiu mai cauta si pe netbig grin

| Casandra a răspuns:

Simplu...cauti scheme pe youtube si le faci si tu

| coss a răspuns:

Si pe mine m-ar interesa

| tomabogdan a răspuns:

Casandra pai nu e asa de simplu.macar ai incercat vreodata sa faci. asta nu e un sport doar pentru baieti.ca asa si tu... uita-te pe youtube la balet si fa si tu.nu e asa greau ca parkourul da nici aia nu faci happy devil x-(. o am incercat si inca mai incerc da tot nu pot safac bine.hai ca underbar si lazy vault sint simple le fac da wall run e mega greau sau backflip ori wallflip

| A19 a răspuns:

Simplu.Iti iei un echipament bun de miscare, curaj(sa fie si vreme buna)si incerci faze din videouri in locuri care ti se par bune de antrenament.Sa faci si o incalzire inainte. Oricine poate practica trebuie numai sa ai curaj si sa evoluezi incet(in sensul sa nu fii nebun si sa-ti rupi ceva doar pentru ca vrei sa inveti repede).

| StefiDarkSoul a răspuns:

Salut. si eu practic aceasta disciplina si, ai putea incepe cu antrenamente de conditionare fizica, gen flotari, tractiuni, genoflexiuni, alergare(pentru rezistenta)... apoi precizia, coordonarea, eu sunt la inceput si desi sufar de hemipareza spastica dreapta, ma descurc destul de bine la toate.si ce e cel mai important pentru performanta: ramai mereu motivat.