| teroalex008 a întrebat:

Cum pot sa scriu intr-un text document cu toate diacriticile: de ex ``Ma duc la mare`` vreau sa fie bucla aia de la litera a...cum fac? Sau macar spuneti-mi unde se poate scrie asa si sa salvez textu`

3 răspunsuri:
| Gicone a răspuns:

Vezi ca jos in bara ai un patratel "EN". Dai click pe el si schimba pe "RO". apoi vei vedea ca unde este ' este t, unde este; este s, unde este ] este i si mai multe. Funda?

| Elial a răspuns:

Ai la calculatro acolo in bara jos de tot in dreapta scrie :EN. Tu trebuie sa dai pe acela si selectezi RO. Te duci in document si pe; pe ] pe[ pe -... incerca si tu pe astea si vei vedea ca iti da cu diacritice. Bafta! fundita?

| teroalex008 explică:

Eu am windows 7 nu xp