| Katakimiku a întrebat:

Cum pot scrie cu diacritice pe calculator?

Răspuns Câştigător
| Diana_2332 a răspuns:

Buna! dai jos acolo in dreapta unde ai ceasul`...in bara acolo unde scrie EN dai RO si dupa aceea apesi
[ pentru ă
] pentru î
\ pentru â
; pentru ş
' pentru ţ
Funda:X?batting eyelashes:*

11 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Din bara de start. In loc de EN pui RO, sau apasand Shift+Alt. happy

| Katakimiku explică:

Apropo am windows 7

| Katakimiku explică:

Nu merge @diana am dat pe ro si dau ]ntr-una pe
[ pentru ă
] pentru î
\ pentru â
; pentru ş
' pentru ţ
crying nu mg crying

| Katakimiku explică:

Am reuşit! Acum merge bine!
Diana, meriţi fundă!

| darkrider a răspuns:

Trebuie sa ai instalat modul de limba Romana.

| Tobiii a răspuns:

Http://srv.diacritice.com/ e un site unde iti scrii textul apoi dai conversare sau ceva in genul (un chenar rosu, in drepta paginii cu textul inscris) apoi poti sa dia click dreapta pe text, copy si il copiezi unde ai nevoie, sper ca ti.am fost de ajutor!

| pufoseniaRO a răspuns:

Pai setezi limba calculatorului in romana

| bubbles_6003 a răspuns:

Apasa Caps lock

| maria89nic a răspuns:

La bara de jos de la calculator (acolo unde scrie ora) scrie EN. Apeşi pe EN apoi dai pe RO.
Fundiţă?

| LeXy_3566 a răspuns:

Bună,

la bara de start, în partea dreaptă undeva pe acolo este un EN dai click pe el şi setezi pe RO.Iar diacriticele se află pe tastele

Ş-;

Ţ-' "

Ă-[

Î-]

Â-\