| Danni1990 a întrebat:

Cum pun monstri pe minicraft

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Daca monstrii insemnand creeperi, zombie, arcasi, enderi, ei se spawneaza de obicei in zone intunecate, sau daca esti pe creativ sunt niste oua care ii spawneaza dai pe ou si iasa "monstrul" funda?

2 răspunsuri:
| HaLoGeNNN a răspuns:

Daca esti pe modurile:Survival si Creativ urmeaza pasii de mai jos:
Pe Survival:Trebuie sa fie noapte si te duci in locuri intunecate si vin ei singuri la tine
Pe Creativ:Apesi pe ''E'' si vezi undeva sus o galeata cu lava. Apesi pe ea si dai de rotita in jos si vezi niste oua cu pete cred. Apesi pe ou, il iei si il pui in inventar, dupa aia cand ai oul in mana apesi clik 2 si apare monstrul.
Bafta!

| addasiclau a răspuns:

Este foarte simplu:
Daca esti pe SURVIVAL,monstrii apar in zone intunecoase(in general pesteri),dar si noaptea daca nu sunt torte sau alte surse de lumina
Daca esti pe CREATIV, sunt acele oua cu pete, le pui in inventar si, cand le tii in mana, apesi pe ele.Succes :*