| Ho1 a întrebat:

Cum s-a caut prieteni pe messenger? (sunt noua!))

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Cere colegilor sau prietenilor care au id.
Succes!

14 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Să.*
Păi dacă ai foarte multe persoane în lista de mess şi vrei să găseşti pe cineva şi nu mai vrei să stai să cauţi, scrii numele acestuia în căsuţa cu semnul întrebării de sub "Contacts" sau "Y! Updates" şi îţi arată din toată lista numai persoana pe care o doreşti.

| Ho1 explică:

Nu prin lista, vreau sa-i adaug, si unde trebuie sa caut ca sa-i adaug?

| Floris83 a răspuns (pentru Ho1):

...scrie la căutare pe google: id-uri fete, băieți! Găsești puzderie, și pe orașe încă...

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Ho1):

Le ceri ID-urile şi îi adaugi, d'oh.

| Ho1 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Am vrut sa stiu in care colt, dar si singura am gasit (e un om mic in stinga si pe el scrie +, am apasat pe el si am gasit, chiar nu ati inteles!?)))ce am vrut

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Ho1):

Nu.

| didicriss a răspuns (pentru Ho1):

Nu...ca sa-i adaugi trebuie sa le ceri adresa de messwinkingFUNDA?

| MariaChrii a răspuns:

Intri in messenger acolo unde iti apare lista de contacet de id si sub status scrie"type some contact information" si scrii acolo numele prietenului pe care il cauti

| lSummerl a răspuns:

Nu cauti le ceri ID il bagi si daca iti da accept vorbesti cu el apesi pe + ala de sub imagine si acolo il bagi

| didicriss a răspuns:

Unde esti noua pe TPU sau pe mess?

| Ho1 explică (pentru didicriss):

Pe mess

| didicriss a răspuns (pentru Ho1):

Mai complicat...pai u vr sa cauti un prieten pe care il ai in lista sau nu?

| Beiușan_Stefan_1980 a răspuns (pentru didicriss):

Da

| Beiușan_Stefan_1980 a răspuns:

Cum sa-mi gasesc prietenii din lista vechiului massanger? i-am pierdut pe toti