| anonim_4396 a întrebat:

Cum s-o conving pe mama sa-mi ia bicicleta... ea crede ca daca imi ai o sa fac accident si alte chestii din astea

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Începe prin diferite lucruri mici să-i arăţi că poţi fi responsabil de ex când treci strada fi atent când orice fi atent şi ea să observe asta, ajut-o cu diverse lucruri şi aşa va fi mai îngăduitoare şi în final te va lăsa.

| ramona0506 a răspuns:

Spune-i sa aiba mai multa incredere in tine, ca o sa ai grija mare pe unde mergi, ca o sa iei note mari la scoala, o sa o asculti,