| Angel1995 a întrebat:

Cum sa cant mai bine?

Fundahappy

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Inregistreaza-te cantand mai multe genuri muzicale, apoi vezi care ti-a iesit cel mai bine si care se potriveste vocii tale. apoi exerseaza, eventual ia si lectii de canto, ca sa te perfectionezi. big grin

13 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Trebuie sa iei niste de lectii de canto si sa-ti lucrezi vocea in fiecare zi.

| Anileda a răspuns:

Cursuri de canto.

| aaaa12345 a răspuns:

I-a lectii de cantat un o la acel domeni te va invata foarte bine, crede-ma

| Aenoenienanonim a răspuns:

Lectii de canto!

| TeenageGirl a răspuns:

Pai intrebarea e daca ai voce daca n`ai te poti stradui mult si bine. daca ai voce fa eercizi din arpegiu si gama dohappy apoi canta cantecele usoarehappywinking
Fundita;batting eyelashes?

| Fallen1Angel a răspuns:

Perry tu trebuie sa canti la flaut cu gusa, ok?

| malynn a răspuns:

Exserseaza

| sergiuflore a răspuns:

Exersezi cat mai mult si vei reusii!

| Maya_6425 a răspuns:

Hi! Poti exersa acasa cantand si facand vocalize cu voce tare sau poti lua lectii de canto. unii mai beau oua crude nu stiu daca va merge pentru ca nu am incercat, dar merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa exersezi in fiecare zi cel putin 20 min si sa nu te lasi descurajata atunci cand simti ca nu vezi nici un rezultat sau ti se pare ca oricat ai incerca nimic nu se schimba, pentru ca nu e asa. Trebuie motivatie si rabdare. Rezultatele nu vor inceta sa apara. Daca gasesti undeva sa cumperi un cd cu vocalisme care te ajute sa iti modelezi vocea ar fi perfect. Inregistreaza-te candva cantand o melodie si apoi dupa o luna, incearca din nou si o sa vezi diferenta. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un profesor de canto siasculta-l atent si ia-te dupa el cantati impreuna, repeta numai cum ati spune si vei reusi canta cu cei mai buni solisti mai ales opera acolo poti face vocalize necunoscuta

| Liona a răspuns:

Pai exerseaza mult si bine

| marriamarria98 a răspuns:

Voacalizele sunt raspunsul.si eu am voce si ma chinui mult inainte de a canta vreo melodie! inceraca si tu happy