| cipri1999 a întrebat:

Cum sa descarci muzica pe telefon?

Răspuns Câştigător
| Innovation a răspuns:

Descarci melodia preferata, in caz ca nu o ai in calculator. Dupa acest pas, iti conectezi telefonul sau cardul din el la calculator cu ajutorul unui cablu USB, cu un cititor de carduri sau cu un adaptor de card, depinde ce ai tu. Cand o sa ti-l citeasca, o sa iti apara acolo si iti copiezi melodiile in acel folder care iti apare.Cand ai terminat, iti deconectezi telefonul si atat. Daca ai internet pe telefon poti sa iti descarci direct.

11 răspunsuri:
| b3nNy07 a răspuns:

Este simplu ai nevoie numai de un program :http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-YouTube-to-MP3-Converter.htm si un usb pentru telefon sau un usb bluetooth:D

| superdorex a răspuns:

Iti trebuie un cablu de date sau sa ai bluetooth!

| sHd007 a răspuns:

Daca ai net pe telefon intra in browser si intra pe www.cucurigu.mobi sau waptrick.mobi sau wadam.mobi sau wapcorn.mobi si iti downloadezi. Daca nu ai net pe telefon intri pe calculator pe google.ro scrii ce melodie vrei pentru telefonul tau si download iti apar variante alegi un site downloadezi si dupa iti transferi de pe calculator pe telefon.

| benny a răspuns:

1) De pe internet descarci in calculator, iar dupa aceea bagi melodia in telefon cu ajutorul unui usb, bluetooth sau bagi direct cardul de la telefon in calculator.
2) Descarci o melodie de pe internetul telefonului si o salvezi direct in el.

| emanueld a răspuns:

Păi dacă telefonul se conecează la Internet, cauți pe google-www.cucurigu.ro și cauți acolo ce muzică vrei. Fundă?

| LIVIUtudor24 a răspuns:

Pentru a pune melodii pe telefon e simplu intri pe http://fisierulmeu.ro/ si scrii pe bara de cautare melodia care vrei sa o descarci! Succes!

| benny a răspuns:

Cred ca a trait in pestera laughing A mai pus unu' o intrebare mai devreme " cum se incarca o tableta" laughing

| Radu_Claudiu_1987 a răspuns:

Da

| dorobantugabriela a răspuns:

Manuel carasco ahora

Alte răspunsuri
| Nita_Daniel_1986 a răspuns:

Cum descarc muzică