| Rose123 a întrebat:

Din cate stiu eu, este ilegal sa descarci muzica sau filme de pe internet dupa care sa le vinzi(se numeste piraterie). Dar este ilegal sa descarci muzica de pe internet dupa in telefon si sa o folosesti numai pentru tine(fara sa o vinzi mai departe)?

Răspuns Câştigător
| Kate99 a răspuns:

Da, deoarece cantaretul are drepturile de autor asupra melodiei, si daca el vrea, acea melodie poate fi obtinuta doar prin cumparare. Insa, cand descarci(pe grratis) nu platesti nimic, deci o "furi". Funda?

1 răspuns: