| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Cum sa fac sa-mi maresc media la un anumit obiect? Nu vreau raspunsuri de genul invata, adica mai sunt 2 sap. pana la incheiarea mediilor si nu stiu cum sa primesc nota mai repede! Funda

Răspuns Câştigător
| DianaPuscasu07 a răspuns:

Uite, eu de exemplu mi-am marit foarte mult notele ridicand mana, iesind la tabla ( caci profii tin foarte mult cont si de activitatea ta, de dorinta de a invata ) scrie-ti pentru portofolii inainte de ati spune profesorii. Vei avea un castig fata de ceilalti, atunci cand va trebui sa prezinti un proiect cauta sa fie cat mai diferit decat al altora. Arata-le profilor ca tu esti dedicata materiei respective, chiar daca in realitate nu e asa, merge de cele mai multe ori. Sper sa te ajute, mult succes! :*

4 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Fii activa la ore, sau fa un referat si prezinta in fata clasei, teoretic ar trebui sa functioneze si iei un 10 Bafta Fundita?

| TheUnikBiby a răspuns:

Poti face un proiect, referat, eseu...etc. si prezinta-l profesoarei/profesorului.
Incearca sa fii activa la ora respectiva, sa dai raspunsuri cat mai multe si mai bine.
Sau pur si simplu intreaba cadrul didactic ce poti face pentru marirea mediei. De regula, metoda asta merge!

Bafta!winking

| girl12girl a răspuns:

Citeste de cateva ori lectia si pune pe cineva din clasa sa iti sopteasca, dar sa stii si tu ceva...fondA?

| ɔɐıɔ a răspuns:

Cea mai buna metoda este urmatoarea:
Cand intra profesoara si se asaja la catedra, ridici mana si o intrebi daca te poate asculta.Profesorii sunt bucurosi cand elevii vor sa raspunda asa ca iti va da 10 mai usor.

Întrebări recente