| botafogo a întrebat:

Sant o eleva exceptionala la invatatura.la incheiarea mediilor am luat primul meu b si nu vreau sa afle mama ce sa fac.

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu cred ca procedezi corect evitand sa-i spui mamei adevarul, este normal sa se intample si asa ceva, asta este viata si nu trebuie sa ascundem adevarul.

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Spune-i neaparat si promite-i ca te vei stradui in semestrul urmator sa iei numai FB.Media la sfarsit iti va fi de FB daca in semestrul al doilea iei FB.

| Deea a răspuns:

Spune`i mamei... un b nu e sfarsitul lumii

| Klara a răspuns:

Pai daca esti atat de exceptionala ar trebui si sa fi cam modesta, nu crezi?laughing

| SuperMagicSmile a răspuns:

Daca nu ii zici acum, la urmatoarea nota proasta vei face la fel si tot asa.Eu zic sa ii spui, nu e sfarsitul lumii daca iei B sau cum zicea profu` meu de religie,, Bucura-te, maine vei lua o nota si mai proasta,, Sunt sigura ca va intelege...In orice caz SUCCES

| DeeeaA a răspuns:

Nu 9 ci 8
9 e FB cu minus

| andreea7520 a răspuns:

E vorba doar de un B, sau un 9 cum ar veni, nu? Nu e o crimă, îi explici frumos că nu ai înţeles pur şi simplu, ce e aşa greu? Din moment ce ai doar 10 (FB, sau cum se zice) nu e nimic rău în a avea un biet B, damn!

| 61n4 a răspuns:

Ce e asa grav la un B? n--o sa te omoare nimeni. stai sa vezi mai tarziu cand o sa pice si de-alde 4 laughing nu te culca pe o urechewinking da-l naibii de B, spune-i si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un b nu face altceva decat sa intareasca faptul ca esti o eleva foarte buna. Cred ca mama ta ti-ar aprecia mai mult sinceritatea decat calificativul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat azi 7 la chimie.Am venit mandra acasa cu lucrarea in mana.Asta e! Si am numai 10...Succes si mie imi va iesi media 9, asta e! Viata merge inainte!

| tudor_2058 a răspuns:

Buna!
nu trebuie sa te panichezi un B nu este un lucru foarte grav mai ales ca in scoala primara toata lumea are media FB. Cel mai bine este sa ii zici mamei tale nu este ceva rau chiar deloc in plus cu totii gresim sper ca te-am ajutat pa pa!