| ionuxes a întrebat:

Cum să fac un mini strung pentru plute de pescuit? Că am un motoras electric de la o bormasina veche, dar nu stiu cum sa fac sa stea polistirenul sau lemnul din care vreau sa fac pluta.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Vezi aici.
Sursa:http://www.pescarhoinar.com/ministrung_lemn.html

| ionuxes explică (pentru darrio2007):

Am vazut sursa e cea mai buna dar nu stiu in ce e fixata bucata de lemn la motoraș, eu as vrea sa fac plutele din polistiren, polistirenul e moale si nu sta bine daca il pun direct in varful de la motoras imi trebuie ceva micin care sa stea

| darrio2007 a răspuns (pentru ionuxes):

In celalalt capat un suport cu ceva ascutit sa poti sustine polistirenul.

| ionuxes explică (pentru darrio2007):

Cum pot sa pun o poza in comentariu ca sa iti arat

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Uita-te pe net cum este construit un strung pentru lemn.
Intr-o parte ai un antrenor si in cealalta un varf rotativ.
Atentie ca nu sunt ca cele pentru fier.
Exista mici diferente esentiale.

Întrebări recente