| dadaaaaa a întrebat:

Cum sa ii fac pe parinti sa imi cumpere cadoul ce mi`l doresc de Craciun? Vreau un telefon pentru ca de 2 ani am un jaf (nokia 5200) si m`am saturat de el. Nu vreau un telefon cu 20 mil dar nici unul cu 1 leu. mi-as dori un Samsung S5230 care nu este nici foarte scump dar nici o ieftinitura. Toti colegi mei au telefoane noi si frumoase si de Craciun si verisoarei mele si varului mei ii cumpara. De ce mie nu? De ascultat. i-am ascultat cat de cat, in mare parte.note rele nu am luat (decat un 6 la mate big grin ) oare care ar fi motivu`? Chiar nu inteleg...Bani? Chiar nu cred...Nu stiu cum sa ii conving crying

Răspuns Câştigător
| aragon18 a răspuns:

Stii, si la mine e la fel. Eu le-am zis ca vreau multe multe multe bratari de craciun, de mos nicolae, de ziua mea [ care e in februarie] etc laughing Si ei mi.au zis ca nu, ca sunt scumpe si ca dupa 2 zile le arunc prin camera si nu le mai port. Si in urma cu o saptamana cautam ceva prin casa si gasisem de la o firma cunoscuta [Avon] 2 bratari happy si erau chiar frumoase, adica eu i le.am recomandat mamei sa mi le cumpere si ea ca de obicei a spus ca nu din acelasi motiv laughing Deci eu cred ca iti vor lua telefon chiar daca iti zic acum ca nu, poate ei ar vrea sa fie o surpriza happy

17 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Asa eram si eu acum cativa ani, acum telefonul mi se pare doar o necesitatea, a depasit stadiul de fita.

uite eu am telefonul asta:
http://www.sunnettec.com/......7-35_3.jpg

de mai bine de un an si mil-a cumparat tati de la bisnitari...si ce bine vorbesc la el!

| antonia09 a răspuns:

Tu cum ai reactiona daca ai primi un cadou cerut? Apoi ce cellularul te face sa fii populara? Din cate stiu conteaza cum gandesti nu ce telefon ai sau ce toale porti.
Tu stii ce si-ar dori ei pentru Craciun?

| Aliyaa a răspuns:

Pai ajuata -i la treburile, casnice, fi mai pisicoasa roaga-te mult de ei aducandu-le si argumente si ia note cat mai bune!

| r8driver a răspuns:

Pai ai fost cuminte?

| Frozen a răspuns:

Dar de ce vrei telefonul asta? ce iti trebuie touchscreen (se va strica cam repede) fara suparare, intr-un fel asta ar fi problema pentru care parintii tai nu vor... te-ai gandit ca poate ai tai nu au suficienti bani, sau au alte probleme pe cap? exista o gramada de alternative.mai ieftine.au.bate-i la cap in fiecare minut, lipeste poze cu telefonul in toata casa scriind dedesuptul lui "ps. asta e telefonul care il vreau, asa-i ca mi-l luati?, daca nu, ma duc la Diaconescu"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fiul meu are unul de 200 da nu mai merge de muulta vreme. iar al meu e de ala cu manivela la sonerie. da pot sa-l folosesc.al cui e mai bun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E...cred ca banii sunt problema.si nu jignii "jaf-ul" acela.si eu am avut unul si e chiar ok.nu inteleg de ce vrei un telefon mai bun.eu ma multumesc si cu unul fara culori.ma intereseaza sa am semnal si sa mearga bateria multhee hee. sunt de parere ca telefonul e sa vorbesti la el. daca vrei sa asculti muzica-un ipod si poze pe o camera digitala... e mult mai bine asa. oricum. sper sa primesti cadoul doritwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumestete cu ce ai nu stiu poate familia ta are probleme finianciare nu toata lumea are ce vrea eu de Craciun mereu am primit haine dar nu iti imagina ca de firma am primit blugi, bluze. poate o sa mearga daca nu ceri nimic de ziua ta si le spui de craciun ca nu-ti au dat nici de ziua ta nu stiu mai renunta la cateva lucruri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceark sa te comporti cat mai frumos cu ei fale toate poftele dar lasa-i sa creada ca faci asta pentru telefonhappymai sp din cand in cand uite ce telefon frumos! mami stii cat de mult te iubesc eu pe tine dar te-as iubi si mai mult daca ai avea un anumit lucru.deschide mereu subiectul asta! daca nu vor sp"voi chiar nu ma iubiti niciodata numi luati si mie ceva frumos ca alti copii ce parinti am si eu"j incearca sa iei si note bune fi copill perfect spune-le ca daca u ai avea un copil ca tine iai face toate poftele... Crede-ma eu numai asa obtin ce vreau da roadewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am noroc tata, imi ia telefoane de 24-30 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi doresc acelasi lucru. un samsung s5230 si am mare nevoie de ajutor imi place si mie si nokia 5200nu e chiar jaf big grin eu am un adevarat jaf de samsung m 150 stii cum obtii un lucru? spune-le cate un argument despre el...ca are senzori foarte buni.ca are card de memorie(dar nu inclushee hee ) ia si u niste note mai bune da-te pe langa ei si imprastie prin casa niste ''foi de jurnal'' cu imi doresc telefonul ala mai ceva ca o pereche de cercei.sau ma rog altceva sau samsung star; (ca asa se mai numeste) este cel mai frumos telefon povesteste-le tot despre el. dar NU incerca sa le zici ca toti colegii tai au la fel ca nu tine si vor veni la scoalawinking am patit-o O. o. a 2a fazahee hee ia-i cu induiosealawinking zi-le mami stii cat te iubesc eu p tine nu? ea: da tu:vezi ce telefon frumos este samsung star? sau la fel si in privinta tatalui sau daca ma iubitzi si vreti sa o dovediti luati-mi telefonul asta si va voi iubi mai mult daca nu inseamna ca nu ma iubiti big grin fi smechera cand este o prietena de fata si unul sau ambii printi sunt de fata nu iy baga in seama ca sa creada ca nu i-ai vazut si adu in discutie telefonul...trebuie si putin ajutor din partea prietenei mult succes eu inca mai incerc dar stii cum sunt parintii chatterbox apropo lasa si u id tau pe acest site ok?
plizzzzzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fate suparata nu fi vorbareata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fărîmă intentionat inainte de anul nou telefonul dar nu prea tare si sa spui plingind of ce tare vreau un telefon nou.

| stuff0happens a răspuns:

Cand vorbesti cu ei mai arunca si tu o vorba despre el, pe ascuns. Asa is vor da ei seama ca ti-l doresti big grin

| daniel_2936 a răspuns:

Strange Bani...

| dulcecristina a răspuns:

Si eu vreau un telefon nou nu e asa de scump cum pare si i-am promis mamei ca pana vor trece trei ani de la cumpararea lui nu cer altul, ca daca se strica il folosesc pe cel vechi, ca o sa-l cumpar din banii mei si voi strage repede banii la loc si nici nu se va obserava, tin sa va spun ca am tot ce imi trebuie am tot ce mi-am dorit mult pana acum si invat bine iau numai note bume premiul 1 si acum mai nou medii bune sunt cuminte o ajut la treburile casnice si cu toate astea cand aduc vorba de telefon imi spune ca am nevoie de alte lucruri si ca am deja un telefon care functioneaza bine dar in ultimul timp se derelgleaza ceasul, alarma, se decarca repede si noaptea incepe sa cante pentru ca nu are baterie ba chiar uneori nu mai suna cand ma suna cineva dar tot nu s-a enervat insa am de gand sa pornesc un protest

| Aurora800 a răspuns:

Si la mine e la fel. Eu imi doresc un cal de cand aveam 6 ani. Dar nu stiu ce vir zice parintii mei. Mi-e teama sa le spun ce vreau...