| alinaaa22 a întrebat:

Cum sa imi activez internetul gratis pe telefon. Am un telefon samnsung pe orange dar mie nu imi apare la meniul orange oferte. Cum sa fac? Fundaa

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa platesti colegu meu are un alt telefon un pic mai diferit si telefonul lui costa 24 de milioane el a platit 6 milioane pentru ca el avea deja abonament pe telefonul celalalt ca sa intre pe net si u trebuie sa platesti ca sa intri pe net la telefon. Funda?! big grin

| ThEsAvAnT a răspuns:

Draga ana daca esti pe oringi si nu ai maii activat netul gratis iti spun eu ce t
re sa urmezi
1-trebuie sa nu fii in perioada d gratie
2-sa nu fii la abonament ca atunci ai sa faci cost suplimentar daca esti la cartela totul e bine
2-apelezi la *100# apoi dai la internet firesc tot acolo dai pe el si apoi dai activare o sa astepti cateva minute apoi o sa primessti 2 mesaje sa te anunte ca ai activat netu si cealalta cu setarile la net apoi dai in browser si cheltui netu spor la treaba sper sati fii fost de ajutor raspunsul meu funda te rog... salll

| mika99 a răspuns:

Nimic nu e gratis...activeaza-ti o extraoptiune de la Orange(nu cred ca e mai mult de cativa euro pe luna) si atunci vei avea un trafic de n Mb. Daca nu-ti apar ofertele in meniu(parca *100# era), da un telefon la relatii cu clientii.sigur te vor ajuta happy bafta!