| Kidooooo a întrebat:

Cum sa imi invat mai repede la istorie despre tara romanesca?
nu-mi place istoria

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! O metoda foarte buna aprobata si de psihologi este cititul putin si des.Citeste 15 min de 3 ori lectia.Pe urma faci o pauza.Peste jumate de ora iar o citeste de cateva ori.
Sau alta varianta:Aloci o ora intreaga in care te gandesti numai acolo trup si suflet. laughing
Bafta!

| CutenessOverLoaded a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu tb sa stau 10 000 de ore in fata cartii rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Poti sa citesti de mai multe ori si sa te concentrezi... ori sa scrii pe ceva lectia de vreo 2 3 ori si tot reti ceva... oti te inregistrezi pe telefon cand citesti lectia si asculti la casti, sa stii ca toate merg