| 222558 a întrebat:

Cum sa scap de plictiseala? la cel mai bun raspuns dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Citeste pe net despre ceva. extrateresti, fotbal, fantome, ingrasat, metode de a..., citate celebre, intra pe fb, intra pe ceva chat-uri, joaca, conquiztador, citeste intrebari pe TPU, uitate la un film, la ceva de ras pe youtub.
Du-te la pariuri baga un bileti vi acasa si urmaresti meciurile live.
Joaca poker.
Du-te afara plimbate cu cineva.
Stai in pat asculta muzica la casti.

Du-te in oras si imbeata-te cu un prieten.

Daca esti fata, intra pe ceva situri cu id si baga id de baieti si povesteste cu ei.

Fa video chat. laughing pe bani evident.

Masturbeazate.

Culcate.

Citeste o carte.

Mai vrei?

Nu exista plictiseala, doar distractie in declin.

Plictiseala e o stare generala, plictiseala intervine atunci cand nu sti cu ce sa-ti ocupi timpul.

Gaseste ceva interesant si nu te mai plictisesti.

Sa auzim de bine.

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Joaca-te,citeste,uita-te la tv, la filme, la desene vechi...

| unknownn a răspuns:

Gasindu-ti ceva de facut.

| Pricked a răspuns:

Culca-te, omule, daca n-ai nimic de facut!

| ÐÿÅ a răspuns:

Pe bune?! Eu mor cand aud ca cineva se plictiseste! Esti in viata omule, distreaza-te!

| mentholinks a răspuns:

Dami-o mie.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sa vorbesti cu Creatorul tau, te asteapta.
„Eram gata să răspund celor ce nu întrebau de Mine, eram gata să fiu găsit de cei ce nu Mă căutau; am zis: „Iată-Mă, iată-Mă!" către un neam care nu chema Numele Meu.

| mariusgood a răspuns:

Tot ma plictiseam dese ori dar parintii mi-au spus incearca sa faci ceva cu mina ta sa inventezi lucruri asa si am facut iar acum cind nu am ce face ma ocup cu origami daca nu iti plac lucrurile din hirtie incearca sa inventezi ceva cu ceea ce ai la indemina

| RockStar3131 a răspuns:

Inventeaza un joc
Culcate
Citeste sau scrie o carte
Invata
Date cu sania
Bulgarestete
Stai pe www.ragete.com (sunt o gramada de benzi desenate acolo)
Gasesti tu ceva

| BellaRebella a răspuns:

Iesi afara si arunca-te in zapada!laughingbig grin