| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face magia aia cand se taie omul in 2 si apoi ramane intreg? Sau sunt cutiile "magice"?

Răspuns Câştigător
| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

Vrajeli...adica iluzii optice...nimic mai mult.
Nu e magie, scamatorie&co...pe TVR2 era acum cativa ani o emisiune in care se explicau toate aceste ''scamatorii''
E adevarat...nu sunt reale dar fac deliciul publicului prin ''irealul'' lor. Mie imi plac foarte mult si sunt fascinat de asa ceva si de aceea m-am informat asupra lor.

27 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Vorbesti despre asa ceva?
http://www.youtube.com/watch?v=GT7rKZE85wc

eu nu pot sa mi-o explic pe-asta :
http://www.youtube.com/watch?v=mLUn80Metzw&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da... eu nu pot sa le explic pe niciuna :O

| ejaxz a răspuns:

Nu inteleg niciuna.
Criss Angel le stie pe toate.happy

| micky a răspuns:

Referitor la al 2-lea filmulet. probabil exista ceva transparent sub apa pe care poate merge sau nu am idee thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dar primul?

| Dorinel a răspuns:

Este levitatie intr-un anumit fel... aveam si eu un prieten pe la liceu care facea trucuri din astea cu levitat etc...intr-adevar sunt cat se poate de real... dar si iluzie optica cica...nu am putut sa il conving pe baiat sa imi spuna si mie cum a facut dar mi-a spus ca a cumparat o carte de magie cu vreo 250ron laughingnu cred asa ceva dar in fine sa fie sanatos bafta

| Masterrrrr a răspuns:

In video-ul in care merge pe apa... cred ca e ceva transparent sub apa... si merge pe el...

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

Si a2a... tipul calca cu o atentie mult prea mare(chiar daca e legat la ochi)... e ceva ''necurat'' la mijloc.

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

@Cami-prima faza este cat de poate de trucata...nu exista asa cevalaughing

| Duster a răspuns:

E simplu, intr-o parte a cutiei este deja un om la inceputul spectacolului, intra si celalalt, cel care era in cutie scoate atunci picioarele si cel deal 2-lea capul si taie printre ei, si cand iese, iese doar al doilea om.(cel putin asa cred)

| gossipgirl a răspuns:

La primul filmulet femeia aia avea o boala si i s-au amputat picioarele si nea` chis angel s-a folosit de asta pentru trucul lui tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te face pe tine frate sa crezi asta si eu stiu multe chesti sa fk ceva sa dispara si dk iti arat zici ca e adevarat dar nimic.nu e tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt niste vrajeli nimic mai mult

| sandulache a răspuns:

Irina ma numesc Sandu, si magia nu exista, e doar o iluzie optica care te face sa stai concentrata, deci in putine cuvinte sunt trucuri prin iluzia cum ar fi visurile, concetratia care o pui tu duce creierul in eroare doar ata si te face sa crezi ca exista magia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieu zic ca omul se tine putin Ghemuit in cutie in partea de sus si in partea de jos pun picioare de puf. Ai inteles?
Alexandru 8 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mă uitam mereu la emisiuni cu iluzii și scamatorii acum sunt un mare magician dar nu pot sa imi spun secretele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aru un tablo alb care il pune si se taie omul in doua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui doi oameni si tai cutia si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se tae cu o sabie falsa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint minciuni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is mai multi oameni in cuti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tfrhbdrtgnj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum seb face magia cu bani din servetele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta magie este o iluzie pe care magicienii o numesc,, iluzionism"
acest secret nu pot sa vil spun pentru ca eu l-am inventat si nimeni altcineva nu va putea sal decopereasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt cutiile magice

| iulirai a răspuns:

Un video "cam socant" dar la final iti poti da seama cum se fac astfel de numere:
http://www.adpres.ro/....../index.php