| vladpopentiu a întrebat:

Cum se face o prastie? Ma refer la o prastie simpla, nu pofesionala.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Tai dintr-un copac o ramura care sa fie in forma de Y, legi de ea dupa ce o tai la dimensiunile potrivite doua zgarciuri iar de ele o bucata de piele in care sa pui piatra.
Ai aici un model, ca sa vezi cam cum arata :
http://www.google.ro/......tp?/search

2 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Cauciuc si un bat mai gros in forma de y, bafta. pace!

| Alex96CM a răspuns:

Sa nu te patimesti daca ai nevoie de una mergi la un magazin de pescuit si cumperi una. E 5 lei, e folosita pentru a arunca momeala cu ea si arunca bine, cu o poatra cat oul de prepelita arunci 200m garantat.