| nataliaduchess a întrebat:

Cum se face o prezentare Power Point?

Răspuns Câştigător
| cristina107 a răspuns:

Vezi cum e facut in clipul urmator http://www.youtube.com/watch?v=sIrG6fzS8Go.Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu trebuie neapărat 20 de slide-uri. Poţi să faci 5 sau 10, sau 50. Depinde cât de mult ai de scris.
În primul slide ai titlul şi un subtitlu.
În al doilea poţi sa pui poze, mai scrii ceva, şi tot aşa în restul slide-urilor.
Ca să pui poze/muzică: insert - clip art(picture)/audio
Ca să pui fundal dai la design şi alegi de acolo. Astea dacă ai ppt 2007/2010. La 2003 sunt în altă ordine.

| AlexandruChiser a răspuns:

Pornesti programul respectiv, iti faci 20 de slide-uri, si incepi pe fiecare sa le umplii: primul: cu titlu si o scurta prezentare, urmatoarele continutul pe care ti`l imparti tu cum vrei, si ultimele, finalul