| catthshshshs a întrebat:

Cum se "inchide" la jocul de Rummy?

6 răspunsuri:
| asya a răspuns:

Dupa ce iti faci formatiile trebuie sa ramai cu o piesa cu care sa inchizi! Mentionez ca nu mai trebuie sa pui carte jos... direct inchizi! intra pe www.joci.ro acolo se explica regulile!

| asya a răspuns:

La fel! Cel putin eu joc la fel si acasa si pe net! sau tu te referi cumva la modul in care dai clic pe formatii si dai apoi,, inchid pe tabla"?

| albastrel a răspuns:

Depinde...pe tabla sau etalate?

deci...trebuie sa ai 14 carti (piese). ele trebuie sa fie in formatii si suite... apoi mai trebuie sa ai o singura carte pe care o intorci si zici am inchis! poti inchide si cu atuu'l ...adica daca mai astepti la o carte si el ti se potriveste undeva...il iei in loc sa tragi carte.si ceea in plus o intorci...

| catthshshshs explică:

Ma refer la jocul de Rummy de pe net nu la cel jucat acasa cu prietenii...

| catthshshshs explică:

Am rezolvat problema happy

| annda a răspuns:

Pai trebuie sa ai formatii pe tabla si o singura piesa pe care o pui la mijloc, iar cu aia inchizi.