| lacrimi_9055 a întrebat:

Cum se instaleaza o camera webcam(RoTECH)?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai CD de instalare conecteaza camera la calculator si incearca asa: Start/Control Panel/Scanners and Cameras si trebuie sa-ti apara iconul camerei ori USB Video Device. Dai clic pe ce ti-a aparut si iti intra o fereastra de instalare Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Daca sistemul de operare este mai vechi decat camera si nu are updatari atunci va trebui sa cauti si sa descarci driver-ul de instalare de pe site-ul producatorului ori de pe alt site, dand o cautare cu tipul camerei. Succes si numai bine!

| lol1232 a răspuns:

Vezi ca are un site pe cutie pe o foaie ia programul de pe site de acolo asa am facut si eu bafta big grin

| beautifulkiss a răspuns:

Buna atunci cand cumperi o camera web in pachet este inclus un CD de instalare.Nu este greu il bagi in calc(dar atunci cand il bagi in calculator webul nu trebuie sa fie bagat, intai instalezi dupa aceea bagi webul)si o sa trebuiasca sa dai numai next next.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.eu am cautat drivere pentru webu Rotech...si nu gasesc, iar la web n am niciun CD pentru ca asa l am cumparat.cum as putea sa procedez? v as multumi enorm daca m ati putea ajuta :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cumparat si eu un web rotech l-am instalat imi da voie sa dau web pe mess si cand dau web in 3 min mi se blocheaza PC. de ce? ma poate ajuta cine va

| naebarbat a răspuns:

Vezi aici ai driverul: http://forum.softpedia.com/topic/675604-camera-web-rotech-50801/

trebuie sa te inscri ca sa il descarci, inscrierea e gratuita...

| lacrimi_9055 explică:

Ma ajuta cineva?