| anonim_4396 a întrebat:

Cum se merge cu sorcova si cand se merge (adica cum trebuie sa fac la sorcovit ce trebuie sa am si ce trebuie sa fac)

Răspuns Câştigător
| Vladut123456 a răspuns:

Salut! Se merge pe 1 ianuarie pe la orele 9-10 cam pana la 12 si reciti urmatoarele versuri:Sorcova vesela,sa traiti sa imbatraniti,ca un mar, ca un par, ca un fir de trandafir, tare ca piatra iute ca sageata, tare ca fierul, iute ca otelul.La anul si la multi ani!

3 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

In data de 1 ianuarie dimineata.
Sa spui sorcova, mergi cu un prieten si ziceti amandoi de o data sau pe rand. Poti sa iti iei doi clopotei mici si tot ii zangai.

| DorofteiLuptatorul a răspuns (pentru Baddboy):

Pe la ce ore
ori cum ai funda asigurata