| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numea filmul ala cu un om in carut, care respira cu niste tuburi, si spiona pe unu care credea ca si-a omorat sotia(de pe geam)...

dAU fundita LA NUMELE CORECT

filmul e mai vechi

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

E şi o versiune mai veche, din 1954, regizată de Hitchcock, cu Grace Kelly şi James Stewart, numai că acolo eroul avea doar piciorul rupt, nu respira artficial, versiunea mai nouă a fost adaptată special pentru Christopher Reeve, care era paralizat la vremea respectivă. http://www.cinemarx.ro/filme/Rear-Window-In-spatele-ferestrei-22694.html

| unknownn a răspuns:

@Bubble, ceva in genul numai ca era alt actor

| unknownn a răspuns:

E acelasi film numai ca era cu alt actor