| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pronunta cuvintele "te omor" in japoneza, dar "te iubesc"?

Răspuns Câştigător
| SaraJ a răspuns:

Http://translate.google.com/#ro|ja|te%20iubesc

da-i pe gornita ca sa auzi cum se pronunta. poti scrie si cealalta sintagma acolo

4 răspunsuri:
| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Mai bine sa nu traduci pe Google Translate pentru ca nu traduce corect.

| Kyrie a răspuns:

Koros = omor (pronuntarea)
Daiskin sau ceva de genul = iubesc sau Watashita Daiskina = te iubesc

funda? big grin

| Kyrie a răspuns:

Ma eu unul nu m-am uitat niciodata pe net cum se pronunta, ala nu merita funda, k

| Geoops a răspuns:

Te omor / Te ucid = [C] [O] [R] [O] [S]
Te iubesc = anata wo suki desu" pentru ca "aishiteru" sau "daisuki" suna fortat kiss