| MestecGuma a întrebat:

Cum se traduce golden ca nu inteleg laughing
funda

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

"Golden" vine ca un derivat de la "gold" care inseamna aur, sau auriu.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce n-ai dictionar, mai du-te pe la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auriu

| Cherilyn a răspuns:

"Golden" inseamna auriu.

| TooNight a răspuns:

Gold=Aur
Golden=Auriu

| NoOne18 a răspuns:

auriu Funda? :*

| NoOne18 a răspuns:

golden= auriu, Funda? :*

| GumiFreeStyle a răspuns:

Ce mai intrebare, n-ai ce face acasa rolling on the floor laughing laughing?

Pai Golden vinde la Gold care inseamna aur[El fiind subst.] Iar Golden inseamna auriu, aurit depinde pe propozitia in care este folosit[din punt de vedere morfologic el isi schimba clasa si nu mai ramane un subst. ci se transforma intr-un adjectiv]

Dar desigur uneori intr-o propozitie GOLDEN ar putea insemna si DE AUR.[gen:moneda de aur; statuie de aur..ect]

| AditaaF a răspuns:

Aur
Funda

| Havaaanaaa a răspuns:

Inseamna auriu este derivat din cuvantul GOLDEN care inseamna aur. Funda?

| Corina006 a răspuns:

Aur,auriu,aurit,de aur FUNDA?