| cornel a întrebat:

Cum va calmati atunci cand sunteti nervosi?

22 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Incerc sa nu intru in contact cu alte persoane pe care as putea sa imi vars nervii.
stau singura, imi vad de treaba si daca nu merge nici asa...plang laughing

| User a răspuns:

Pai, nu stiu, de obicei imi trec repede. La cateva minute dupa ce am fost nervos rad ca o capra, ma rog, ca un taplaughing

| Ruxiii a răspuns:

Numar pana la 10 happy

| pauladrian a răspuns:

Eu ma enervez greu. Injur fara sa ma auda lumea si fumez o tigara sau mai multe.

| asdD a răspuns:

Ma joc fifa
sau
ask muzica
ieri m-am inv cca n-am gasit comentariu in romana

| kiss1 a răspuns:

Poate un somn bun, sau poate o iesire, plimbare, undeva, in natura, mi s-a intimplat si mie si stiu cum e.
Dar apropo iata un link care te va putea ajuta:
http://www.jurnalulnostru.from.ro/yoga.htm

| claudiea79 a răspuns:

Cind aveam banii fumam. acum de cind sa facut pachetul 10 lei si este scump m-am lasat si ascult muzica florin chilian. daca as fuma 1 pachet pe zi 3 milioane pe luna este prea mult cu banii astia pot sa iau blugi adidasi si maninc o luna. la nervi maninc sau ascult muzica

| カルメン a răspuns:

De obicei numar pana la 10 sau cand sunt fff nervoasa sparg ceva si imi trecebig grin

| rebela a răspuns:

Eu sincer cad nervos si incep sa plang si doar asa ma pot calma daca nu explodez

| Cryssbest a răspuns:

Imi spun ca nu are rost sa ma enervez din cauza cuiva care oricum va ajunge sa imi dea dreptate peste 10 ani. Muzica e un alt factor care ma binedispune.

P. S. Si mie imi place Nadal. Ti-as fi dat fundita, dar intrebarea mea "indecenta" a fost suspendata. I-o fi ametit gramatica mea impecabila, mai stii?

| roxyroxy_5043 a răspuns:

Plang :-x

| yulian4k a răspuns:

Eu cind ma inervez... Ma dau in calduri putin,,,, ies afara si respir aer...

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

De obicei plang

| maya_7683 a răspuns:

Eu de regula parasesc locul conflictului, daca ma enervat o persoana, sau mai multelaughing. Prefer in acele momente sa ies, sa ma plimb, uneori alerg, sau ascult o muzica linistitoare si ma autoconving pe mine ca chiar nu merita sa ma supar, sa ma stresez si sa ma enervez pentru lucruri de nimic.La urma urmei a te enerva sau nu e o chestie de vointa.

| vivalavida a răspuns:

Numar pana la 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce cauza sunt nervoasa...cateodata plang ca sa ma descarc sau incerc sa ma gandesc la altceva, las nervii sa treaca de la sine sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enervez destul de repede, recunosc. big grin
De cele mai multe ori, plang pentru a scapa de nervozitate ca altfel clocoteste si nu imi da pace. Devin foarte irascibila cu cei din jur.
Alta metoda este sa respir adanc si ma gandesc daca intr-adevar merita sa ma enervez din lucrul respectiv. Metoda o folosesc rar dar incerc pe cat posibil sa ma schimb. happy
Eu sunt o persoana comunicativa si daca este ceva care ma supara sau cineva, discut despre lucrul acela si asta ma ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. Te uiti la un film care sti ca iti place si iti schimba starea; sau stai cateva minute pe pat si te relaxeeeeeeezi si incerci sa uiti de toate problemele tale in cele 10-15 minute thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... de obicei cand is nervos, bag o tigara si vb cu prietena big grin deci uit de tot si imi revin. Sau daca nu merge nici asa, orice ca sa pot uita de problema ...film, joc; sau merg la un suc cu prietenii; p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce tip whistling un piclaughing realizez ca sunt nervoasa și încerc sa ma calmez singura dar trebuie sa ma lași în pace, sa nu vorbești cu mine deloc. Si dacă tot nu reușesc ma uit la ceva clip-uri amuzante. Oricum fac rău când sunt nervoasa.

| eneeda a răspuns:

Super intrebare!
eu nu reusesc niciodata sa ma stapanesc cand ma apuca nervii sad si asta ma face sa imi para rau de fiecare data cand realizez ca am intrecut masura!

o sa iti urmaresc raspunsurile pentru ca si eu sunt interesata!

O zi buna!

| GabYtZzU a răspuns:

Ascult muzica, sau ma gandesc la ceva frumos.tongue