| abcdefg_8927 a întrebat:

Cum vi se pare imnul crizei? :D :))

http://www.youtube.com/watch?v=924nfz7E-Tc

Răspuns Câştigător
| Dobitoc a răspuns:

Este foarte amuzant laughing

10 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Mie sincer îmi place la nebunie. laughing Este un clip amuzant şi foarte bine reuşit după părerea mea, atât ca melodie, versuri, cât şi ca şi coregrafie. Cine nu are simţul umorului şi nu e capabil să facă altceva decât să-ţi exprime greţurile cu privire la absolut orice, e problema lor. Unii văd că s-au luat şi de faptul că nu i se potriveşte denumirea de imn... ok, poate că aşa e, dar acea denumire a fost una generică, cum ar fi de exemplu "cântecul crizei", sau orice altceva. Doar nu trebuia acum să stea cineva să caute în DEX explicaţia cuvântului "imn" ca să vadă ulterior, corelează sau nu cu mesajul clipului, hai să fim serioşi, deci ăsta practic e un amănunt de care te iei la modul "hai să găsim un nod în papură să ne simţim noi bine".
S-a muncit ceva la clipul ăla, iar lucrul ăsta se vede, câte duble nu s-or fi făcut până a ieşit aşa cum a ieşit, dar normal că atunci când te uiţi în alea 4 minute la el nu-ţi dai seama de toate lucrurile astea. Făcând uşor abstracţie de maimuţărerile din clip, cel puţin partea de la sfârşit cu avionul ăla care trece fix pe deasupra tipei, iar în plus şi umbra de la avion care a "căzut" exact pe ea, chiar mi s-a părut interesantă. Vi se pare simplu să reuşeşti o asemenea sincronizare? mie sincer nu. Şi faza cu săracu băieţel căruia ăia trei îi fură banana e tare de tot. laughing Ce să mai, mie mi-a plăcut. Imn, parodie, clip, cum oţi vrea voi să-i spuneţi, pentru mine cel puţin a fost ceva ce m-a binedispus şi amuzat totodată, şi continuă să o facă de fiecare dată când mă uit la el. laughing
O zi frumoasă!

| evoke a răspuns:

Pf. straight face Chiar si cei la costum au ajuns sa caute in gunoaie. laughing Cat despre maimute... maimute suntem demult. Unu face ceva, ceilalti fac ca el. laughing
Eh amuzant. laughing Si foarte adevarat. laughing

| Vickyy a răspuns:

Tare de totlaughing)

| Daisy_5316 a răspuns:

Mie nu -mi place big grin adica suna prea urat, cand vedem ce preocupari au altii pe timp de criza, nu zic ca trebuie sa stam si sa nu facem nimic, dar asta e o PROSTIEEEEE! E stupid. + ca e o copie. Ce ne-am face daca nu avem deja melodiile facute iar noi sa le schimbam versurile? Made in Romania... uite ce 'au ei de

| abcdefg_8927 explică:

Mai astept raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi place deloc
tie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi place deloc
tie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi place deloc
tie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer melodia originala :P
http://www.youtube.com/watch?v=pRpeEdMmmQ0&feature=related

| dan_6579 a răspuns:

Urat...nu-mi place deloc
tie?