| bkb300 a întrebat:

Da vreau sa imi spuneti niste glume. Gluma care ma face sa rad cel mai mult ia funda.

Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Se prezinta o fetiscana la interviu, patronul o ia si-o invata: "Fata draga, noi nu zicem NU la clienti chiar daca nu avem produsul in stoc…. ii aburim, ii amanam".
Zis si facut, trece o luna, prinde fata ideea, intra un cetatean:
- Manusi aveti?
- Pai, sigur…de care sa fie? de piele? tricotate? cu un deget, cu 2 cu 5?
- De piele, normale, cu 5 degete !
- Le purtati la palton sau la jacheta?
- La palton, ca vine frigul !
- Domnule, eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza.
Pleaca omul, cand sa iasa pe usa intra unul furios c-un colac de buda si c-o placa de faianta in mana:
- Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, curul ti l-am aratat ieri, acum imi dai hartie igienica?

12 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Râzi acum :d laughing

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Ridicate din fata calculatorului/laptop-ului,mergi mergi mergi pana ajungi in fata usii de la baie,deschide inceeeeeet usa,intra,inchide inceeeeeeet usa, si uita-te in oglinda. Funny, huh?

| wolfy911 a răspuns:

Ghici ce a spus primul purice care a ajuns pe Luna?
Raspuns: Ai mei, ai mei n-au avut habar
Cat de sus, cat de sus pot eu sa sar...

| DrummerDreams a răspuns:

Stateau doua babe in fata bisericii. Stateau pe banca si povesteau. La care zice una: -Ce crezi? In biserica vine o blonda sexy, se pune in fata mea si aprinde o tigara.Dar eu cand am vazut-o gata era sa scap berea din mana.

Intr-o zi il trimite tata lui Bula pe Bula la piata. Ii spune sa cumpere o VARZA MARE DAR NU PREA MARE DAR TOTUSI MARE. Merge Bula la magazin si spune :-Dati-mi o varza mare dar nu prea mare dar totusi mare. Vanzatorul n-are. Vine Bula acasa. A doua zi tata-sau il trimite din nou si ii spune sa ia o varza mare dar nu prea mare dar totusi mare. Merge Bula si ii spune vazatorului : -Dati-mi o varza mare dar nu prea mare dar totusi mare. Vanzatorul spune spune-i lui taica-tau sa ma pupe in fund dar nu foarte in fund dar totusi in fund. FUNDA?

| AzaghastDxFyuro a răspuns:

La scoala,profa intreaba:
-ziceti niste substantive care sa exprime mancarea
Alin:paine
Dana:ciorba
Bula:lampa
Profa:bula,dar nimeni nu mananca lampile
Bula:ba da doamna,aseara, tata i-a zis mamei:
-Stinge lampa si ia-o in gura.
(stiu ca e cam porcos bancu, da...)

| myhaelutzza a răspuns:

Un shnur se uita in oglinda si radea pe sub mustati si zice:"Ia uite ma ce siret sunt!" laughing

| 32oana32 a răspuns:

La spitalul de nebuni. Seful nebunilor ii zice la unu: -Vezi ca ti` gaurita umbrela! Celalalt:Stiu, eu am gaurit-o sa vad cand se termina ploaia! big grin

| JustRRevenge a răspuns:

Pai era un mos si o baba! baba ii spune mosului : Ce faci ma? Mosu : BINE rolling on the floor)straight face

| Kallos a răspuns:

Învatatoarea vine la clasa si întreba:
-Copii nu stiti de ce a murit lucratorul care renova scoala?
La care Bula:
-Eu stiu.
Învatatoarea:
-De ce mai Bula?
-Pentru ca l-a înjurat pe Dumnezeu. A spus: Bula fu*u-ti Dumnezeii matii nu mai misca scara c-o sa pic.

| angelopf a răspuns:

Maria mulgea vaca.
In lac se vedea invers.

| valixd a răspuns:

Ce e mic si negru in fata casei? alinuta cu degetu in priza