| night_crawler a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre: rosu, galben, albastru ce ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| Guitarlove a răspuns:

Rosu = iubire, dragoste, pasiune, nevoia de a fi iubit, uneori dupa parerea mea inseamna chiar si provocator.
Albastru? = senin, linistit, o culoare care te face sa visezi
Galben? = si ce daca se zice ca cine iubeste galbenul e gelos? astea-s prostii. galben este culoarea soarelui. o culoare gratioasa care iti reda zambetul pe buze.
Sincer din ce ti-am scris mai sus fiecare culoare dintre cele 3 este speciala. Nu as alege niciuna. Le-as combina pe toate. Doar fiecare culoare are rostul ei, nu-i asa? happy

23 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Rosu.Reprezinta dragostea, pacea.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Rosu aprins, ca exprima dragostea.

| Silvia a răspuns:

Dintre acelea, albastrul, dar in topul meu este pe 3big grin
1.Rozbatting eyelashes
2.Verde
3.Albastrubig grin.

kratos
| kratos a răspuns:

Albastru deorece acea culoare ma linisteste.

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde in ce...in vestimentatie? In culoarea odaii? In paharul din care beau? Momentan albastrul ca am part de mult stres si ma odihneste dar cind ma simt ok atunci culorile vesele ca rosul si galbenul.

| antonius74 a răspuns:

Galben, nu stiu de ce, dar imi place cel mai mult. albastru mi se pare prea inchis si anost, iar rosul prea vibrant. galben e perfect happy

| daniDeeDee a răspuns:

Albastru love struck

| lia a răspuns:

As alege si rosu si galben si albastru. Dar in functie de starea mea de spirit.
Dintre culorile pe care le-ai enumerat, cel mai des port rosu.

| thehope a răspuns:

Albastru, e o culoare placuta si ma linisteste in acelasi timp

| Gabry a răspuns:

Albastru pentru ca este culoarea mea preferata!

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Rosu... pentru ca imi place mai mult culoarea rosu(dyntre ceel precizate). Apoi albastru, si apoi galben.

| Guitarlove a răspuns:

Hei, multumesc de fundita kiss.

| bluerose a răspuns:

Albastrul e culoarea mea preferata.

| night_crawler explică:

@sabina

eu aleg verde laughing....deoarece culoarea verde destinde considerabil atat fizicul, cat si psihicul tongue

| andreea8888 a răspuns:

Rosu, dar numai in jurul meu, nu si pe mine(adica hainele rosii, total excluse) happy
Aleg mereu aceasta culoare pentru energia pe care mi-o ofera, incat, pana ce si in camera mea, perdelele si peretii sunt bordeaux, un rosu-pruna!
Apoi, albastrul, pentru seninatatea de care da dovada, iar galbenul pentru sensul de viata, veselie, comoditate, tinerete...
Iar tu, Alex, ce alegi?happy

| happy.....withoutyou a răspuns:

Ca domnisoara, ador rosul, pentru ca se asorteaza perfect cu buzele mele si cu dragostea ce i-o port lui "X" laughing. Imi place si albastrul de nuanta cerului, si cel aprins pentru ca imi aminteste de clipele fericite, de zimbete si ochii verzi-caprui a cuiva!
Nu imi place galbenul, imi place auriul! Ma face sa ma simt regal, speciala!
Depinde cum le combini, unde si la ce ora!

| simoSTAR a răspuns:

Depinde si care culoare te prinde mai bine...happy

| sharky88 a răspuns:

Rosu sau/si albastru....Steaua

| Liada a răspuns:

Rosu...am niste asociatii sexy... ceva romantic si pasionat in acelasi moment salbatic si nelinistit... wow...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galben, ca sunt geloasa pe Taly.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru, e culoarea mea preferata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu deoarece reprezinta iubirea:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru- ma caracterizeaza