| Marii a întrebat:

Daca as vrea dupa terminarea liceului, sa dau la academia de politie, la liceu, care domeniu e cel mai potrivit : filologia sau stiintele sociale?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

La admitere vei da examen la Romana si Istorie si trebuie sa fii bine pregatita asa ca iti recomand filolofia.

4 răspunsuri:
| NimeniCuActe a răspuns:

Filologia ar veni in mod normal ca prima optiune avand in vedere ca iti trebuie istoriehappy. Dar eu iti recomand sa te duci la ce te atrage mai mult pentru ca in 4 ani de liceu iti poti schimba punctul de vedere asupra politieihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil stiinte sociale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu deoarece si eu sunt in aceeasi dilema... dar cred ca mas duce la liceu militar la profilul care imi convine mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologia, pentru ca de acum, la 'bac se da obligatoriu istoria, iar acest lucru iti este cerut la academia de politie. plus romana si o limba straina (franceza, engleza, germana) parca. www. academiadepolitie. ro -poate te ajuta la ceva. Bafta la admitere!