| LoveMusic a întrebat:

Daca as vrea sa vorbesc pe mess de pe telefon. cum pot? Adica. trebuie sa platesc ceva. sau sa am internet pe telefon? Nu am internet pe telefon. Explicati amanuntit big grin Daruiesc funditawinking

Răspuns Câştigător
| elizasedai a răspuns:

Pai.mai intai iti pui internetul pe mobil (optiune - daca esti pe cartela reincarcabila sau platesti - daca esti pe abonament) pe urma te duci la magazinul de unde ai luat telefonul (doar daca nu ti-ai oprit netul de la bun inceput) si te duci la o persoana de acolo si-ti va spune ce trebuie sa faci

6 răspunsuri:
| qwerty a răspuns:

Trebuie sa ai internet ca sa poti vorbi pe messenger de pe telefon si se plateste traficul de internet consumat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, daca ai un telefon cu conexiune 3G sau de aceea normala, iti va lua credit de pe cartela/abonament, iar daca pe acelasi telefon ai Wi-Fi(wireless), gasesti o conexiune, te conectezi si intri pe pagina http://m.yahoo.com/w/bp-messenger/;). Merge garantat;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebe sa iti bagi internet ca dac nu-ti bagi nu merge so vorbesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| DyRUS a răspuns:

1.Daca esti pe cosmote suni la *100# si dai la SERVICII si scrie acolo WEBNWALK dai acolo si iti activezi extraoptiunea de internet cu 3 euro.
2.Intri pe site http:/y.ahoo.it/xAIRMh3W SI TE si te log-ezi pe telefon.
FOARTE SIMPLU