| BUBULINA a întrebat:

Daca Base isi da demisia cine ii ia locul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In ordinea prevazuta de Constitutia Romaniei 2003 urmeaza Presedintele Senatului si apoi cel al Camerei Deputatilor. In termen de 3 luni de la demisie s-ar organiza alegeri pentru un nou presedinte. Numai bine!

| Arthur a răspuns:

Aici este problema mare, şi chiar dacă nu-şi dă demisia e an electoral. Dar pe cine? Pe Lolek şi Bolek?

| MoneyMoney a răspuns:

Pai pe Barak Obama nu-i asa!?!?

| Bleed a răspuns:

Lasa ca nu-si da "Base" demisia. Nu-i chiar atat de prost!

| SimoDR a răspuns:

Stai linistita ca nu-si da nimic!
Dar daca e cazul ( demisie, incapacitate de munca, suspendare), pana la noi alegeri, în locul preşedintelui ales vine la rînd preşedintele Senatului, nu prim-ministrul. Aşa zice la Constituţie.

| alextheking11 a răspuns:

Crin Antonescu happy! Dar nu spera asa de mult ca va demisiona ca el e cam inganfat si nu vrea sa-si dea demisia. Ma el NU E IN STARE SA FIE PRESEDINTE! Si nu vrea sa inteleaga! angry(

| stanly7 a răspuns (pentru alextheking11):

La doar 11 ani ești băgat în politică până la gât.
Sper că nu te duci la protest.