| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a-mi da demisia de la locul de munca?

4 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Trebuie să îți semnezi demisia, un formular prescris, prin care se atestă că de la o anumită dată, tu persoană fizică nu mai prestezi servicii unei persoane fizice sau unei societăți comerciale sau unei întreprinderi, sau unei regii autonome, iar acea entitate prin care ești legat cu un document numit CONTRACT DE MUNCĂ trebuie să îți plătească toate drepturile de salariat.
Această hârtie se află la secretariat sau la director.

| lilianaadelina a răspuns:

Te duci la secretariat, depui o cerere pentru preaviz(20 de zile) urmata de demisie.

| Anonim90945 a răspuns:

Depinde la ce loc de munca esti. (Daca esti in sistem, mai greu)

| Dănescu_Nicoletta_1998 a răspuns:

Te duci la seful tau, ii spui ca vrei sa iti dea foaia cu lichidarea la zi, deaorece nu mai vrei sa lucrezi la firma lui. simplu happy