| nellyneliana a întrebat:

Daca comand ceva de pe internet cum platesc? Voi a-ti comandat ceva vreodata? Ce?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am cumparat multe carti, un telefon mobil si un parfum. Le-am platit pe toate ramburs la posta cand au venit.

13 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu am plătit cu cardul când mi-am cumpărat laptop-ul. Mai ştiu şi pe alţii care au făcut la fel. Trebuie să te asiguri întâi că e de încredere site-ul (am ales site-ul unui magazin din altă localitate). Succes!

kratos
| kratos a răspuns:

Se plateste cu cardul on-line sau poti apela la curierat. Am comandat online componente de calculator si am apelat la livrare gratis acasa deorece depaseam 400 ron.

| carminaburana43 a răspuns:

Da am comandat carti... mi-a venit la posta si am platit in momentul in care am ridicat coletul.

| Brigitta a răspuns:

Depinde ce modalitati de plata iti sunt disponibile pe site. Ramburs la Posta Romana, ori on-line cu un card ori ti se livreaza la usa si atunci dai banii curierului.
Eu cumpar multe chestii de pe internet happy Cosmetice, bilete de avion, genti, electrocasnice big grin

| Candyman a răspuns:

Poti plati cu cardul, sau cash la livrare. Recomand daca nu comanzi de la magazine serioase sa ceri sa verifici coletul inainte sa platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se plătește ramburs, mai exact la primirea coletului prin curier sau Poșta Română.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt două posibilități: ori plătești cu cardul imediat după ce ai dat comanda, ori plătești la sosirea coletului (acest tip de plată se numește ramburs).
Eu am comandat vreo 4 laptop-uri, 2 telefoane mobile, multe alte periferice (imprimantă, router, etc), cărți, jocuri și așa mai departe. Dar am și vândut produse, pe un site de vânzări online (Okazii).
Apelează la magazine de încredere totuși. Poate te trezești cu un cartof în loc de produsul comandat. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa comand numerele, 5, 6, 7, 8, 9, 10 din hanah montana

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://avion.cabanova.com/bilete-avion-ieftine.html
Este foarte bun vei fi multumit

Sper sa te ajute

| flysky a răspuns:

Livrare Posta Romana sau curierat, posta romana percepe o taxa de 8 ron, adica pe langa suma coletului, o sa platesti o taxa de 8 ron. La curierat e peste 30 ron.

| zaharie a răspuns:

Pai iti vine colet la posta si platesti cand il ridici, foarte simplu, sau daca cumperii de la bisnitarii telefoane etc potii lua teapa

| nati a răspuns:

Asa cum au scris si cei dinaintea mea, online cu cardul sau ramburs la primirea coletului, asta daca nu ai optat pentru varianta trimiterii prin Posta Romana si va trebui sa te prezinti la oficiul postal de care apartii, cu recipisa pentru ati ridica personal coletul.
Eu, spre deosebire de cei de mai sus am fost mai '' curajoasa '' si mi-am comandat cereale bio de la biomania. Succes si curaj, e o lume care merita explorata!

| daria0 a răspuns:

Platesti cu cardul sau cu bani