| silviuseby a întrebat:

Daca fac liceul cu profilul de Stiinte Sociale -Intensiv Engleza.
Dupa liceu imi pot lua un loc de munca sau trebuie sa fac o anumita facultate?
Si ce facultate ar trebui urmata?

1 răspuns:
| elNino212 a răspuns:

Deci sa clarificam un lucru.Indiferent de ce profil termini in liceu, poti sa intri la facultate in orice domeniu. Dezavantajul este ca, daca doresti sa mergi la o facutate gen SA unde trebuie sa ai anumite cunostinte medii de matematica, nu prea o sa faci fata(de intrat intri). Oricum e decizia ta daca faci facultate si ce facultate vrei sa faci. Cauta sa faci ce iti place tie. Iar dupa ce termini liceul, bineinteles ca poti lucra, desi toate locurile de munca vor incepe de jos. Iti urez succes! happy