| zZzkKk a întrebat:

Daca maine ma duc sa dau sala pentru permis, trebuie sa fac poza si semnatura? Nu stiu cum e.

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Depinde in ce oras dai sala. In Bucuresti cand te duci sa faci inscirerea la ghiseu, imediat dupa ce analizeaza dosarul si platesti taxa de 68 de lei te pune sa semnezi pe un aparat electronic si iti face poza, apoi iti da un cod de bare pe dosar si te trimite in sala de examinare.

| 12345678877 a răspuns:

Bună happy
Da, o să faci o poză după ce vei intra în sală și după ce îți va verifica polițistul de acolo dosarul.
Poza care ți se va face acolo va fi poza de pe permisul de conducere...

| Dutisor a răspuns:

Nuuuu. Poza o fac numai ei acolo cu aparatul lor din dotare [omologat] Si semnezi numai in fata lor in perimetrul special trasat ca ei sa poata sa o transpuna electronic pe noul carnet. Succes si condu prudent. Soferia se invata abia dupa mii de km