| anonim_4396 a întrebat:

Daca somnul ratiunii naste monstri, somnul iubirii/atentiei/sacrificiului/luptei?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Somnul iubirii, atentiei, sacrificiului, luptei nasc indiferenta.Si asta e mai grava decat monstrul ratiuniiI don't want to see

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Somnul iubirii poate naste ura, gelozie. Aomnul atentiei "naste" rasfat si incredere prea mare in propria persoana, si cel al sacrificiului si al luptei naste curaj si apreciere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Margo, am terminat întrebarea prin puncte de suspensie pe care mi le-a ignorat delicat site-ul! Era vorba de paralelism, n-avea rost sa repet

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu stiu ca somnul la cuptor naste pofta de vinhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cristacheceliute: alb, obligatoriu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Somnul ratiunii naste monstrii iar somnul iubirii naste foame... aaaa... de amandine (desigur amandine pentru mine) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@marionel, ai gasit gasit antonimul monstruozitatii in ultima fraza... e chiar acea splendoare despre care vorbesti!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naste monstri indiferentei, naste monstri lipsiti de scrupule si sentimente, naste nulitati.

| Marian_2691 a răspuns:

Si somnul iubirii/atentiei/sacrificiului si luptei ramine gestant? rolling on the floor