| alexx102428 a întrebat:

Dacă sunt dreptaci de ce am mai multa forta in mana stânga? Care este explicația?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, este posibil sa fii ambidestru, fara sa stii.
Folosind mana dreapta pentru scris, dar si stanga fiindu-ti foarte indemanatica, chiar daca nu poti scrie cu ea, confirma ca esti ambidestru.

| Crackman a răspuns:

Daca esti dreptaci ai forta in mana pe care o folosesti cel mai des, doar daca nu ai vreo boala nedescoperita inca si asta este un semn.

| NRazvan a răspuns:

Doar ai aceasta impresie. Mana cea mai folosit este normal sa fie si cea mai puternica.