| BeT a întrebat:

Daca toti crestinii cred in Isus, de ce sint impartiti in mii de culte si religii?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu toti. Ortodoxii au ramas asa de la început. Singura deosebire e cu cei de rit vechi (rusi, lipoveni, sârbi etc. ) care au datele calculate dupa vechiul calendar (deosebirea dintre cel Iulian si cel Gregorian ). Orgoliul oamenilor, incapacitatea de a sustine un dialog, amestecul fortelor întunericului, dorinta de a innoii cu orice pret, dorinta de a avea putere si de a conduce, interese politice etc

| unu a răspuns:

Pentru ca dumnezeu nu exista.
"culte si religii" e pleonasm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sint nehotariti, sau pentru ca mereu apare cite unu care nu e multumit sa ramina doar enorias si-si face biserica lui in care este liderwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fiecare intelege altcumva credinta

| kiki_1380 a răspuns:

Pentru ca ne place sa mintim. Ne place sa inventam. Ne place noul. Pentru ca suntem diferiti, si nu vom avea mereu aceleasi pareri...