| IngerAlb a întrebat:

Daca vomiti, slabesti?

7 răspunsuri:
| Cozzmy13 a răspuns:

Daca vomiti, pentru a slabi, stii ce anume faci? Iti strici organismul, pe romaneste.Incearca sa lasi dulciurile si sa manaci mai sanatos daca chiar ai kilograme in plus, daca nu lasa-te de sportul asta cu slabitul.

| Radu284 a răspuns:

Da, si iti si dereglezi organismul, iti faci praf dintii. fun stuff.

| Northern a răspuns (pentru Radu284):

Mai ești ocupat? : ]]

| sosostore a răspuns:

Da, dar si mori

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Da,daca vomiti slabesti,dar acest lucru nu este deloc indicat. In primul rand,daca faci acest lucru iti distrugi organismul si o sa ajungi sa ai mari probleme,chiar exista si posibilitatea sa te trezesti ca se depune mai mult, decat se depunea inainte sa vomiti regulat. De asemenea, iti ingalbenesti dintii. Iti recomand sa nu incerci acest lucru, decat daca iti vine sa vomiti, nu sa te chinui. Iti faci mai mult rau asa.

| bombarara a răspuns:

Doar daca seintampla foarte des, pentru ca nu mai asimilezi hrana.

| ICanSeeTheMusic a răspuns:

Aceasta boala se numeste "bulemie" nu vrei sa o ai pentru ca e manifestare a anorexiei, care poate duce la moarte