| Alexxutzaa a întrebat:

Dati-mi niste superstitii de halloween de craciun de revelion... fundita la cele mai faine

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Halloweenu-l a trecut de mult! oricum, uite superstitii:
http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......te-si.html
de Craciun:
http://timp-liber.acasa.ro/evenimente-14/superstitii-de-craciun-4463.html
de revelion:
http://forum.7p.ro/......elion.aspx
Sper ca te-am ajutat!

| RamonaM a răspuns:

Pai... se spune ca ce faci in timpul revelionului vei face bine tot anul... si ca iti vei petrece tot anul cu persoana cu care o petreci.

| mihhyroxyy a răspuns:

Uite unele superstitii de HalloweensickIn America de Nord se spune ca oamenii nascuti in noaptea de Halloween poseda al saselea simt si sunt protejati fata de spiritele rele intreaga viata.

- In Anglia, exista credinta ca nu este bine sa mergi la vanatoare in noaptea de Halloween intrucat poti rani un spirit ratacitor.

- Daca visezi despre moarte in noaptea de Halloween, aceasta este prevestirea mortii cuiva apropiat.
- Atunci cand mustele intra pe fereastra camerei unui om grav bolnav inseamna ca acesta nu mai are mult de trait.
- Potrivit unei superstii din Wales, daca stranuti in vremea Halloweenului, sufletul iti va parasi trupul si se va indrepta catre taramul mortii.

Ai parte de ghinion de Halloween daca :

- Auzi in aceasta noapte un cocos sau o bufnita cantand de 3 ori.
- Vezi o pisica alba sau te uiti la luna peste umarul tau stang.
- Iti imbraci o camasa pe dos.
- Te dai jos din pat cu piciorul stang.
- Canti inainte de micul dejun sau plangi inainte de cina.
- Deschizi o umbrela in interiorul unei case.

Ai noroc de Halloween daca :

- Dormi cu fata spre sud.
- Te mananca crestetul capului.
- Ridici o bucata de carbune gasita pe drum.
- Iti intra in casa un macaleandru.
- Stranuti de 3 ori inainte de micul dejun.
- Visezi o pisica alba.
- Auzi o pisica cum stranuta.