| Reiikó a întrebat:

Dati-mi o gluma amuzanta. Cea mai amuzanta gluma primeste funda!

Răspuns Câştigător
| amiileila a răspuns:

Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!

Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
- Domnisoara, doua bilete.
- Da, sigur, pana unde?
- Gheo, ii spunem?
- Nu.
- Domnisoara, doua bilete, va rog.
- Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.
- Gheo, ii spunem?
- Apai, spune-i.
- No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?!

Se intalnesc doi ardeleni:
- De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat, mai Gheo, amu mi-o murit un bou...
- Eh, nu-ti fa griji ca ase ne-om duce toti, unu' dupa altu'...Ce-i mic, rosu, si bate in geam?
Alinuta sadica in cuptorul cu microunde.

I:Ce are 1000 de picioare si IQ=10?
R:O coloana de blonde.

Alinuta: Tati ce-i ala un travestit?
Tata: Taci si desfa-mi sutienul...

Alinuta, te rog sa nu mai sari intr-un picior, ca ti-l rup si pe celalalt.

E august. Alinuta se intoarce de la joaca. Cand intra in casa o vede pe mama ei care pregatea pomul de Craciun.
-Mama, te-ai tampit! Mai sunt cateva luni pana la Craciun!
-Taci fa! Ai leucemie si nu mai prinzi Craciunul!

Alinuta (plangand disperata):
- MAMA, MAMA!, vino repede!
Mama:
- Ce s-a intamplat fetita mea?
Alinuta:
- Vino repede ca S-A SPANZURAT TATA IN BAIE!
Se duce ma-sa in baie si... nimic (totu' era ok)...
Alinuta (razand):
- Ha ha ha... te-am pacalit!, s-a spanzurat pe balcon!

Merg 100 de negri prin desert si mergand ei asa gasesc lampa lui aladin. O freaca ei acolo si iasa duhu lampi si zice ca le indeplineste la fiecare o dorinta. Primu sa fiu alb al doilea sa fiu alb, si tot asa pana la al 99 -lea. Al 100-lea sta se gandeste si zice sa fie toti negri.

Un grup de turisti bulgari intr-o excursie in Romania prin muntii Carpati.
La un moment dat se aude un urlet infricosator.
- UUUUU-UUUUUUUUUU-UUUUUUUUUUUUUUU.
Speriati si curiosi isi intreaba ghidul despre ce este vorba. Ghidul le spune glumind:
- La noi in Romania exista un grup de femei foarte frumoase care in momentul in care le vine timpul de imperechere se aduna intr-o "pestera" si isi inalta strigatul hormonal in asteptarea masculilor.
Peste 2 zile cel mai titrat ziar din Bulgaria scria cu litere de-o schioapa.
"15 barbati bulgari au murit calcati de tren intr-un tunel din Romania. Toti erau dezbracati"

Un rus, un american si un tigan se duc la Polul Nord. Dupa o vreme raman fara mancare.
Ei propun ca in fiecare zi sa-si taie cate ceva din corp sa manance.
In prima zi rusul isi taie o bucata din picior.
- Azi mancam pulpa!
A doua zi americanul isi taie din coaste.
- Azi mancam costita!
A treia zi vine randul tiganului. Seara isi deschide slitul. Fericiti ceilalti doi exclama:
- Asta seara mancam carnacior.
Tiganul:
- Ce carnacior! Un ceai cald si la culcare!

Dupa 25 de ani de mariaj, intr-o zi i-am spus sotiei mele:
- "Draga mea, acum 25 de ani aveam un apartament ieftin, o masina ieftina, dormeam pe o canapea ingusta si ne uitam la un televizor minuscul, alb/negru, dar ma culcam in fiecare noapte cu o blonda superba de 25 ani.
Acum avem o casa frumoasa, o masina scumpa, un pat imens, televizor cu plasma, dar ma culc in fiecare noapte cu o femeie de 50 ani. Nu prea mi se pare corect!"
Sotia mea este o femeie foarte rezonabila.
Ea mi-a spus ca nu e nici o problema, pot sa merg sa-mi gasesc o blonda superba de 25 de ani, iar ea va avea grija ca eu sa locuiesc din nou intr-un apartament ieftin, sa am o masina si mai ieftina, sa dorm pe o canapea ieftina si sa ma uit la un televizor ieftin, alb-negru...

Directorul unui internat ii previne pe baieti :
- Daca da dracu' si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro; a doua oara il ard cu 20 de Euro si a treia oara cu 40 Euro!
Din spate, o voce timida :
- Dom' director, da' un abonament cat costa?
sunt mule bancuri si glume amuzante si ne amuzante... Funda

8 răspunsuri:
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Aoleeu laughing trebuie sa plec la scoala si cand sa ma ridic dupa scaun observ ca m-am C***t pe minelaughing

| Reiikó explică (pentru BlackMetalIsMyLife):

Gluma ta, Poate, e super amuzanta dar am dat funda daca o ziceai primul iti dadeam garantat funda! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ღdeeღ a răspuns:

Justin Bieber la un concert. Toate fetele aaaaaa! aaaa! justin justin justin! Intra selena gomez si incep sa se pupe. Toate fetele huuuuuuuu!

| Bodea_Vlad_1983 a răspuns:

Intati pe youtube si scrieti,, ca romanu Harry Potter" o sa muriti de ras
big grin

| Bodea_Vlad_1983 a răspuns:

Intati pe youtube si scrieti,, ca romanu Harry Potter" o sa muriti de ras.